EUR -TEXT-back to the future! 11-17 luty 2013 BRNO, Czechy

ENG
The "EUR-text – Back to the future!" project – with the support of the CULTURE programme from the European Union – proposes an interdisciplinary reflection on ancient art works\' interpretation and its contemporary transmission, restitution or transposition to the new generation of artists and a large audience.

In Brno, together with Aleksandra Ignasiak, I have organised workshops for the students that participate in EUR-text project.
Here more informations about the project:
 http://www.abbayeauxdames.org/index.php?option=com_content&view=article&id=238%3Aeur-text-project&catid=137%3Aprojet-eur-text&Itemid=28&lang=en

 http://www.eurtext.eu/

PL
Wspólnie z Aleksandrą Ignasiak przeprowadziłyśmy z grupą studentów biorących udział w projekcie EUR-text - back to the future! w lutym tego roku warsztaty na Akademii Muzycznej w Brnie w Czechach..
Podstawą działania było stworzenie prac wynikających z miejsca i czasu w jakim znaleźli się studenci.
Okresem przejściowym pomiędzy klasycyzmem a romantyzmem był sentymentalizm - nurt w sztuce, w którym dzieło sztuki powinno mówić o psychice człowieka, przeżywanych przez niego emocjach. Dlatego, mottem naszych warsztatów było postawienie człowieka i jego uczuć w centrum uwagi. Chciałyśmy, by studenci jak najpełniej wykorzystali czas z muzykami.
Mogli uczestniczyć w próbach, koncertach, zaaranżować niecodzienne spotkania.
Powstały prace na papierach i płótnach, animacje, instalacje przestrzenne i dźwiękowe oraz performance angażujący muzyków.

Wernisaż 17 lutego poprzedzony był koncertami w wykonaniu młodych muzyków Jeune Orchestre Atlantique oraz Janáčkova Akademie Múzických Umění, grających na zrekonstruowanych XVIII-wiecznych instrumentach.
Wystawa stanowiła drugą część projektu „EUR-TEXT - Back to the future!”, w którym oprócz Wydziału Grafiki i Malarstwa oraz Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi uczestniczą: Abbaye aux Dames de Saintes (Francja), Soundscapes - Malta Association for Contemporary Music (Malta) oraz Janáčkova Akademie Múzických Umění v Brně (Czechy).
Projekt EUR-TEXT przewiduje wystawy, koncerty, konferencje i pokazy mody z udziałem wyżej wymienionych partnerów, które będą realizowane do roku 2014 we Francji, Czechach, Polsce i na Malcie.

parę zdjęć :-)

i fragment performancu wykonanego wspólnie z muzykami
http://www.youtube.com/watch?v=KxRl7uha_MI#t=55 Komentarze

Popularne posty