SZTUKA LATANIA/sztuka spadania - 17. 05. happening w przestrzeni miasta i okolice Galerii CKiS „Wieża Ciśnień”, Konin

fot. Robert Brzęcki
„Jest nas dwóch. Ptak, który dziobie, i ptak, który patrzy. Jeden umrze, jeden będzie żył”. Pijani istnieniem w czasie, zajęci dziobaniem, zapominamy  d a ć  ż y ć  tej części siebie, która patrzy. Grozi nam więc, że istniejemy tylko w czasie i na żaden sposób poza czasem. Czuć się patrzonym przez tę inną część siebie (tę, która jest jakby poza czasem) daje inny wymiar."
Jerzy Grotowski
W sobotę nie lataliśmy dosłownie, ale próbowaliśmy szukać sposobu dotarcia do ptaka, który patrzy...

***
To było ostatnie ujawnienie się Wielkiego Ptaka. Z atrybutami jakie dostał w pejzażu jurajskim - wolnością i pejzażu morskim - duchowością wszedł do miasta, do ludzi, niosąc wolność i duchowość.
Każdy mógł założyć skrzydła.
Przeprawa nie była łatwym zadaniem. Skrzydła trochę ważą, trasa była długa, ale radość spotkania, dotarcia do końca, bezcenna! Dziękuję wszystkim aktywnie uczestniczącym i współtworzącym to wydarzenie.

W tygodniu zostaną wysłane listy do osób, które znajdują się na liście adresowej Galerii CKiS "Wieża Ciśnień" w Koninie. W środku będą słowa, karteczki ze słowami, napisanymi przeze mnie.
Początkowo planowałam zostawić je na ulicach Konina, ale deszcz jakoś tak zrobił, że zdecydowałam wysłać je personalnie do mieszkańców miasta.
" poszła na łąkę i uplotła z nich wianek, miała 70 lat"

http://www.kulturalnykonin.pl/aktualnosci/1167-powszechny-udzial-zamiast-widowiska

Komentarze

Popularne posty