GRANICE GLOBALIZACJI - Polish Art Tomorrow, Mediations Biennale, Poznań

 <A witojcie wospanowie,
daleko tam brat na wojnie?
Nie daleko w cernym polu
trzyma główkę na kamieniu
prawą nózką we strzemieniu.
Konik jego wele niego
grzebie nózką , załuje go.
...>
(pieśń dziadowska, Raciborowice, fragm.)
Koncert - performance ZIEMIA wspólnie z Miejskim Darciem Pierza  na otwarciu wystawy Granice Globalizacji  21.09.„Śpiewnik” to wizualna i dźwiękowa kolażowa opowieść  o spotkaniu z sobą, z zielenią,  z drugim. W dużej mierze jego tzw. zaczyn powstał podczas moich pieszych wędrówek przez Polskę ( w sumie ponad 450km) oraz podczas tegorocznej (sierpień 2014) podróży do Armenii.

Globalne kryzysy: polityczny, ekonomiczny,  ekologiczny oraz  kryzys świadomości i sensu (wyjałowienie duchowe) to według mnie skutek naszej niedojrzałości oraz naszego braku szacunku do nas samych, do otaczającej nas przyrody. Żyjemy w momencie przełomowym, w którym ponownie powinniśmy sformułować to kim jesteśmy.  Rozszerzmy swoją tożsamość, by całą ludzkość postrzegać jako naszych braci w pobycie na Ziemi, inne stworzenia jako część naszej ewolucyjnej rodziny, a biosferę jako nasz wspólny dom.  Każdy z nas ma  tylko jedno życie.  Każdym gestem, słowem, czynem wpływam na moje otoczenie. Wszystko jest ze sobą powiązane.

By uzdrowicielska refleksja mogła zaistnieć na najgłębszych poziomach, musi się przejawić w przestrzeni, czystej przestrzeni, która jest naszym wspólnym dobrem. Podważyć stan obecny. Patrzeć, czuć, spotykać się, rozmawiać do późnych godzin nocnych, wspólnie, nie osobno. Siebie możemy zrozumieć jedynie w Innych.


fragment części wizualnej

 https://vimeo.com/111507125Komentarze

Popularne posty